piątek, 26 lutego 2010

I co? .... Woody Alien!

| 6.03. | godz. 19 |

-synkretyzm stylów, elegancja wykonania, zawadiackie teksty i gitarowy drone-
już w najbliższą sobotę! ZAPRASZAMY na koncert zespołów: GÓWNO oraz WOODY ALIEN


Zespół wokalno-instrumentalny GÓWNO powstał w Gdańsku w sierpniu 2009 roku. Założycielami byli Piotr Kaliński, Tomek Pawluczuk i Maciek Salamon. "Debilizmem byłoby niedołączenie do dobrze zapowiadającej się grupy" – stwierdził w połowie sierpnia Adam Witkowski i został jej oficjalnym gitarzystą. Wkrótce do zespołu dołączył również artysta znany wcześniej jako Marcin Bober.
http://www.myspace.com/gownopunk

Woody Alien to duet z Poznania o sporym doświadczeniu: Marcin Piekoszewski (bas, wokal) oraz Daniel Szwed (perkusja). Marcin gra równolegle także w zespołach PLUM i HOUDINI, a Daniel w zespole MOTHRA. Historia zespołu zaczęła się w 1999 roku. Dość długo pracowali nad własnym brzmieniem i piosenkami. Charczący, punkowo-funkowy bass, połamane rytmy oraz drapiący wokal tworzą bezkompromisowe, minimalistyczne, surowe brzmienie WOODY ALIEN'A. http://www.myspace.com/likewoodyalien


Wstęp bezpłatny

sobota, 20 lutego 2010

Nowy przewodnik po EKOLOGII


Start: 26.02 | godz. 15.30

Toruński oddział Krytyki Politycznej i P+K zapraszają na spotkanie, pokaz filmu i debatę wokół nowego przewodnika KP, Ekologia.

Program wydarzenia:

15.45- 17.10 - pokaz filmu Strumień: Z miłości do wody (Flow: For Love for Water) – USA 2008, 84’, reż. Irena Salina
17.10-18.30- Ekologia Polityczna- dyskusja.

W dyskusji udział wezmą:

Michał Leszczyński (Szkoła Leśna na Barbarce),
Piotr Wielgus (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju),
Piotr Kuczborski (Zakład Ekologii Zwierząt UMK),
Prowadzenie: Jakub Bożek (Krytyka Polityczna).

Więcej o nowym wydawnictwie na stronie KP

KRZESŁO JAKO CEL. Gruba Najgorsza prezentuje: Gustawa Thomasa


Otwarcie: 25.02 | czwartek | godz. 19.
Prezentacja potrwa do: 23.03. 2010


Tematem spajającym poszukiwania rezydującej w P+K grupy Gruba Najgorsza jest niedostrzegana codzienność i jej zawiłe relacje ze sztuką. Począwszy od hybrydycznej lodówki-witryny, analizującej hermetyczne mechanizmy galeryjne, aż do cyklu prezentacji zaprzyjaźnionych artystów i działań quasi-kuratorskich, Gruba rozwija swe badania nie idealizując ani sztuki, ani świata codziennych przedmiotów.

Pierwszym artystą prezentowanym przez GN jest Gustaw Thomas. Postać enigmatyczna, działająca na marginesie oficjalnego życia artystycznego, która poświęciła całą swoją twórczość jednemu tematowi. Jest nim krzesło z całym bogactwem jego semantycznych i wizualnych możliwości. Temat ten wdzięczny i pojawiający się w różnych momentach działalności wielkich nazwisk świata sztuki, jak Kantor, Wróblewski, Kounellis czy Oldenburg, został zradykalizowany przez Gustawa Thomasa. Maluje on obrazy krzesłami, tworzy rzeźby krzesłami, projektuje krzesła, aż w końcu - tworzy krzesła, realizując swój cel poprzez konsekwentne badanie ontologii jednego jedynego przedmiotu. Prezentacja w P+K zwróci szczególną uwagę na rzeźbiarski, taktylny i hybrydyczny aspekt jego twórczości.

Gustaw Thomas, urodził się w 1934 roku w Żninie, gdzie mieszka i pracuje. W latach 70-80. związany był ze środowiskiem artystycznym Jana Świdzińskiego i Włodzimierza Borowskiego. Prezentacja w P+K jest pierwszą wystawą indywidualną artysty.

ZAPRASZAMY!

wtorek, 16 lutego 2010

Ekologia - ogólne zagadnienia - warsztaty dla gimnazjalistów


Warsztaty ekologiczne w P+K, 19.02.2010 (godz. 16.00-18.00)

Pierwsze spotkanie-warsztaty w P+K rozpoczynające dyskusję wokół zagadnień i upowszechniania wiedzy ekologicznej. Gośćmi warsztatów będzie młodzież ze świetlicy środowiskowej mieszczącej się przy ulicy Olsztyńskiej w Toruniu.
Prowadzenie: Klub Krytyki Politycznej w Toruniu

Kontakt: torun@krytykapolityczna.pl
Zobacz też: KP

poniedziałek, 8 lutego 2010

UWAGA KONKURS: "The art in mind group exhibition" CALLING ALL ARTISTS

Art in Mind is an ongoing group exhibition organised by The Brick Lane Gallery, offering emerging artists a platform to showcase their work to a fresh and growing London audience.
The exhibition is available to all artists within and outside of the UK. We welcome talented artists from all artistic backgrounds and corners of the world. We are able to exhibit most types of artworks such as painting, photography, sculpture, drawing, urban/street, and works on paper.
The gallery team will organise everything needed for the exhibition. This includes installation set up and hanging, exhibition promotion on our website and social networks, sales and staff for the opening and duration of the exhibition. The Art in mind staff also document the exhibition and print a catologue of the event. These services prove it to be a very convenient opportunity for artists outside of the UK who may not be able to visit personally.
Art in Mind has become an increasingly popular art event, attracting the attention of valuable press associations and art buyers from London. Its a great place to network and is an excellent opportunity for new artists to exhibit their work in an established and renowned London art gallery.
To apply
send an email with images to info [at] thebricklanegallery.com

info za: http://www.mediamatic.net/page/128361/en

SLAM NA ZAMÓWIENIE

W sobotę, 13 lutego o godz. 19:00 zapraszamy do P+K na SLAM NA ZAMÓWIENIE, który poprowadzi Dominik Rokosz.

Slam to stworzony przed ćwierćwieczem przez Marka Smitha w Chicago pojedynek poetów. Każdy z nich otrzymuje mikrofon, trzy minuty i w tym czasie musi porwać publiczność, która ocenia jego występ niczym skoczków narciarskich czy łyżwiarzy figurowych. Slam jest policzkiem wymierzonym zamkniętemu w sobie literackiemu towarzystwu wzajemnej adoracji, jest wyjściem z poezją do ludzi i poddaniem się ich, nieraz surowej, ocenie. Korzenie slamu można odnaleźć już w starożytności, a na naszym polskim poletku, nawet Mickiewicz i Słowacki oddawali się na paryskich salonach osądowi emigracyjnej publiki. Dodatkową zasadą slamów w Pokoju z Kuchnią będzie to, że występujący będą musieli się zmierzyć z zadaniem polegającym na napisaniu utworu, będącego ich interpretacją trzech wybranych słów, co będzie nawiązaniem do Projektu "Wiersze na Zamówienie", którego autorem jest Dominik Rokosz.

GŁÓWNA NAGRODA TO 444 zł!
ZAPRASZAMY!