środa, 20 stycznia 2010

Wystawa od kuchni

21 stycznia, w przeddzień otwarcia wystawy "Przeszłość jest obcym krajem", zapraszamy do Pokoju z kuchnią na otwarte spotkanie z artystami biorącymi udział w projekcie!

* Pokój z kuchnią, godz. 17:00 - Kocha, nie kocha
- prezentacja kolektywu artystycznego Slavs and Tatars


Slavs and Tatars opowiedzą o swoich projektach, m.in. Kidnapping Mountains oraz prezentowanym na wystawie – Kocha, nie kocha. Spotkanie będzie jednocześnie premierową prezentacją książki pod tym samym tytułem.

Kolektyw Slavs and Tatars (Słowianie i Tatarzy) powstał w 2005 roku. Jego członków interesuje polemika i relacje interpersonalne między mieszkańcami obszaru usytuowanego na wschód od dawnego Muru Berlińskiego i na zachód od Wielkiego Muru w Chinach, zwanego Eurazją. Projekty kolektywu wiążą różne media i dyscypliny, obejmują szerokie spektrum przekazów kulturowych (z zakresu kultury wysokiej i niskiej), dotyczących wzajemnej strefy oddziaływań między Słowianami, mieszkańcami Kaukazu i Azji Środkowej.

** Pokój z kuchnią, godz. 18:30
Dizajn od kuchni: Wprowadzenie do historii dizajnu wystawienniczego
Wykład Jeroena de Vries.


Jeroen de Vries (ur. 1947) mieszka i pracuje w Amsterdamie i Belgradzie. Jest absolwentem wzornictwa przemysłowego na Gerrit Rietveld Academie i komunikacji wizualnej na Rijksacademie. Pracuje jako niezależny producent i aranżer wystaw, a także jako wykładowca. Projektował m.in. dla: Amsterdams Historisch Museum (NL), Haagse Gemeentemuseum (NL), Stedelijk Museum (NL), Netherlands Fotomuseum (NL), Kröller-Müller Museum (NL), Wexner Center fo Arts (USA), Centre de Cultura Contemporénia de Barcelona (S), Maison Européenne de la Photographie (FR), International Centre of Photography (USA), Les Voûtes (FR). Od kilku lat współpracuje z organizacją Paradox, specjalizującą się w multimedialnych przedsięwzięciach wystawienniczych.

*** I piętro CSW, Pokój z kuchnią i przestrzeń wystawy, godz. 20.00

Spotkanie z twórcami, otwarta dyskusja nad znaczeniem artystycznych mediów w odtwarzaniu i tworzeniu (idei) miejsca w życiu współczesnych nomadów: turystów, migrantów i wirtualnych podróżników.

Specjalny spacer po wystawie w towarzystwie autora aranżacji (Jeroen de Vries), kuratorek (Aleksandra Kononiuk, Agnieszka Pindera) i artystów (Persijn Broersen & Margit Lukács, Agnieszka Polska, Jasper Rigole, Slavs and Tatars, Jutta Strohmaier, Levi van Veluw i Krzysztof Zieliński).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz