środa, 27 października 2010

AUGENMUSIK: BNNT i Arszyn/Duda


POKÓJ Z KUCHNIĄ / 30.10.2010, godz. 20:00
WSTĘP WOLNY!

BNNT (wcześniejsza nazwa BrowNNote) jest jednym z projektów audioperformatywnych Konrada Smoleńskiego, w którym na perkusji towarzyszy mu Daniel Szwed (m.in. Woody Alien / Mothra). Artyści w tym projekcie równorzędnie traktują dźwięk jak i wizualną formę wystąpienia. Niezwykle mięsista i skompresowana gra Daniela, przypominająca wymierzanie ciosów perkusji, spotyka się ze zmasowanym atakiem przesterowanego dźwięku wydobywanego z barytonowej gitaro-rakiety. Czterostrunowy instrument zbudowany przez Konrada jest zeskalowaną kopią pocisków powietrze-ziemia, a jego konstrukcja pozwala na uzyskanie stereofonicznego dźwięku. Muzycznie występy duetu możemy uznać za pokrewne bezkompromisowym projektom wytwórni SkinGraft. BNNT związany jest z kolektywem PinkPunk. (www.pinkpunk.pl) i wytwórnią ArtBazaar Records.

Konrad Smoleński – ur. w 1977 r. Studiował Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom uzyskał w 2002 z zakresu Intermediów. Zajmuje się filmem, wideo, instalacją, dżwiękiem, fotografią, performance. Animator sceny Pink Punk. Muzyk zespołów Mama, Kristen, KOT, Sixa, BNNT. Współtworzy grupę PENERSTWO
( W.Bąkowski, P.Bosacki, T.Mróz, K.Smoleński, M.Starska, R.Szlaga, I.Tarasewicz ). Związany z galerią LETO (www.leto.pl)

Daniel Szwed – ur. 1982, ukończył ASP w Poznaniu. Współtworzy z Dagny Nowak studio MNDSS. Gra na perkusji w kilku zespołach, min; Mothrze, Woody Alienie, BNNT.

Tomasz Duda – urodzony w 1972 roku w Dębicy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Brał udział w licznych warsztatach muzycznych. Jest członkiem zespołów: Baaba, Pink Freud, Saksofort, Mitch and Mitch, Tołhaje, Ania Dąbrowska, Kasia Nosowska.

Krzysztof Topolski – elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe i interaktywne. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.
www.arszyn.com


AUGENMUSIK


Cykl wydarzeń okołomuzycznych kładących szczególny nacisk na synergię obrazu i dźwięku w kontekście galeryjnym CSW. Koncerty i warsztaty realizowane przez artystów wizualnych parających się dźwiękiem i muzyką, jak również przybliżenie najciekawszych zagadnień z obszaru „sztuki dźwięku”. Program koncertowy ma tu zatem odbiegać nieco od standardowych programów klubów muzycznych, ale jednocześnie przyciągać ciekawym doborem wykonawców, synkretyzmem stylów muzycznych, spektakularnością i humorem wystąpień.
Kurator: Krzysztof Gutfrański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz