Pokazywanie postów oznaczonych etykietą debata. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą debata. Pokaż wszystkie posty

piątek, 15 października 2010

ESK – start czy meta?

Res Publica Nowa i Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają na debatę
ESK - START CZY META?
20 października 2010, g. 18.00, PK

Paneliści:
Grzegorz Giedrys
Krystian Kubajczyk
Dorota Schreiber
Karol Zamojski

Dyskusję prowadzi Artur Celiński, Fundacja Res Publica

Celem debaty jest podsumowanie starań miasta w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z nowej perspektywy. Czy okres przygotowań do startu w konkursie wpłynął na jakość zarządzania kulturą w mieście? Czy w trakcie przygotowań pojawiły się nowe dobre praktyki, nowe sposoby zarządzania istniejącym potencjałem artystycznym i kulturowym, nowe metody dialogu z mieszkańcami, które warto rozwijać? Jak wykorzystać inwestycje i doświadczenia zgromadzone podczas starań o uzyskanie tytułu? Jakie są perspektywy rozwoju miasta po opuszczeniu czołówki konkursu?

Debata jest integralną częścią projektu DNA miasta prowadzonego przez fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego. Poprzednie części projektu obejmowały warsztaty dialogu władz miasta z obywatelami, debaty eksperckie oraz monitorowanie przygotowań miast do startu w konkursie, ze szczególnym uwzględnieniem metod włączania obywateli w tworzenie polityki kulturalnej miasta.

czwartek, 29 lipca 2010

NOC PECHA KUCHA, VOL. 1

7.08, godz. 19:00, P+K
zapisy projektów na: pokojzkuchnia@gmail.com

WIDZOWIE BEZ OGRANICZEŃ _ ZAPRASZAMY!

Pecha Kucha (pe-czak-cza) – wymyślili w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham – architekci z Tokio. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się cyklicznie odbywająca się impreza, której pierwszą toruńską edycję prezentujemy w P+K!

Noc Pecha Kucha to wieczór, w czasie którego swoje projekty i pomysły prezentują artyści i entuzjaści z rozmaitych dziedzin kreatywnych (architekci, projektanci, graficy, malarze, fotograficy, filmowcy, miejscy aktywiści, zbieracze oraz amatorzy i odkrywcy ciekawych pomysłów). Pecha Kucha jest otwarta na każdego – zarówno dla osób już rozpoznawalnych, jak i nieodkrytych talentów. To wieczór, który może stać się początkiem do czyjejś kariery, a różnorodność stanowi jego siłę napędową.

W czasie nocy Pecha Kucha prezentuje się zwykle 14 twórców, których łączy formuła prezentacji. Każda prezentacja składa się z 20 slajdów, każdy slajd jest wyświetlany przez 20 sekund. Całość trwa 6 minut i 40 sekund, w których każdy twórca opowiada o swoim projekcie. Prezentacja poprzez swoją formułę nie jest nudna i nie skazuje odbiorców na nudę i oczekiwanie końca wykładu. W czasie wieczoru przewidziana jest przerwa na piwo, muzykę, komentarze i dyskusję z twórcami. Wszystko odbywa się w dobrej atmosferze, pełnej emocji, nowych kontaktów i wzajemnych inspiracji.

Zapraszamy do P+K!

poniedziałek, 17 maja 2010

DARKROOMS . Spotkanie z Konradem Pustołą

DARKROOMS . Spotkanie z Konradem Pustołą

P+K 20.05., godz. 17

Zapraszamy na spotkanie wokół cyklu fotografii „Darkrooms” Konrada Pustoły i wydanego przez Krytykę Polityczną albumu pod tym samym tytułem. Z zaproszonymi gośćmi będziemy zastanawiali się na czym polega fenomen funkcjonujących, najczęściej w klubach gejowskich, darkroomów. Miejsc niepublicznych, ale i nieprywatnych, wyjętych spod władzy, niemal anarchistycznych. Jak interpretować to, co dzieje się w ciemni, i jaki stosunek mają do tych wydarzeń ich uczestnicy, a także pozostała część społeczeństwa, pozostająca w świetle władzy politycznej?

Dyskutować będą:

Konrad Pustoła (1976) – artysta. Skończył nauki ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz Royal College of Art w Londynie. Zajmuje się wizualnym badaniem relacji między przestrzenią publiczną i prywatną. Konsekwentnie bada też możliwości fotografii jako medium analizy i przekazu tej relacji. Współtwórca akcji Tiszert dla Wolności (2004-2006). Autor cyklów fotograficznych i instalacji m.in: Nieskończone domy (2005), S(t)ymulacje (2006). Członek zespołu Krytyki Politycznej. Mieszka w Londynie, pracuje w Warszawie.

Aleksandra Skonieczka "Oluś" - studentka kulturoznawstwa, aktywistka, społeczna, należy do Stowarzyszenia "Pracownia Różnorodności"

Wojciech Szot "Abiekt", autor bloga http://www.abiekt.blogspot.com, student, pracownik, użytkownik internetu, kulturowo bez płci, należy do Stowarzyszenia "Pracownia Różnorodności".

Daniel Muzyczuk (1980 r)– prawnik, kurator, krytyk sztuki. Publikował w Obiegu, Le Monde diplomatiqe, Bunkrze Sztuki , Panoptikum i Ha!Arcie, kurator CSW Toruń.

Zapraszamy do Pokoju z Kuchnią w Centrum Sztuki Współczesnej o godzinie 17.00, podczas spotkania będą prezentowane zdjęcia z cyklu Darkrooms.

WSTĘP WOLNY!

poniedziałek, 10 maja 2010

Bar Camp & Wybory


11. maja (we wtorek) o godzinie 19:00 w Pokoju z Kuchnią w CSW odbędą się wybory do społecznego komitetu twórców i animatorów kultury połączone z kolejnym Bar Campem. Zapraszamy!

niedziela, 21 marca 2010

eNeRDe Bar Camp

NRD BarCamp
23.03.2010 (wtorek)
godz.: 18:30

Pokój z Kuchnią — Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu
NRD BarCamp
czyli otwarta burza mózgów

Zapraszamy na otwartą debatę dotyczącą sytuacji klubu eNeRDe - ostatniej ostoi kultury niezależnej w naszym mieście. Chcemy także rozmwiać o obecnym stanie toruńskiej kultury na tle decyzji prezydenta Zaleskiego o zamknięciu klubu.

Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich artystów i ludzi związanych z kulturą, a także każdego kto ma pomysł na to w jaki sposób poprawić obecną sytuację i jak pomóc klubowi, który dzięki wydarzeniom z ostatnich tygodni stał się niejako symbolem kultury niezależnej.

sobota, 20 lutego 2010

Nowy przewodnik po EKOLOGII


Start: 26.02 | godz. 15.30

Toruński oddział Krytyki Politycznej i P+K zapraszają na spotkanie, pokaz filmu i debatę wokół nowego przewodnika KP, Ekologia.

Program wydarzenia:

15.45- 17.10 - pokaz filmu Strumień: Z miłości do wody (Flow: For Love for Water) – USA 2008, 84’, reż. Irena Salina
17.10-18.30- Ekologia Polityczna- dyskusja.

W dyskusji udział wezmą:

Michał Leszczyński (Szkoła Leśna na Barbarce),
Piotr Wielgus (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju),
Piotr Kuczborski (Zakład Ekologii Zwierząt UMK),
Prowadzenie: Jakub Bożek (Krytyka Polityczna).

Więcej o nowym wydawnictwie na stronie KP